Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
pl en

Pliki*

2,76 MBgra PPHammer (.exe)

Dzięki uprzejmości The Company grę P.P. Hammer można teraz pobrać w wygodnej postaci pliku .exe, który uruchamiamy dwuklikiem. F12 -- opcje, Home -- zamknięcie gry, środkowy klawisz myszy -- minimalizacja do paska. Gra kompatybilna z Windows XP, Vista, 7.

Jeżeli chcesz się pobawić (pomęczyć) z emulatorem :

1,58 MB Emulator WinUAE*
132 KB kickstart v1.3 rev 34.5
749 KB gra PP Hammer (.adf)*

* - wszystkie zamieszczone tutaj pliki są całkowicie darmowe, najnowsze wersje, można pobrać ze stron producentów, sama gra PP Hammer to abandonware (ang. abandon - porzucony)

Krok po kroku: Jak uruchomić grę PPHammer?

Ściągamy emulator WinUAE 1.2.0, kickstart v1.3 oraz grę (w formacie .adf). Instalujemy emulator, a następnie rozpakowujemy kickstart i grę np. do katalogu z emulatorem. Po uruchomieniu WinUAE, przechodzimy do zakładki Paths. Wskazujemy miejsce, gdzie rozpakowaliśmy kickstart w linijce "SYSTEM ROMS".

WinUAE PATHS

Przechodzimy do zakładki Quickstart. Wybieramy model "Amiga 500/Amiga 2000" oraz konfiguracje "KS 1.3, OCS Agnus, 0,5M Chip + 0,5M Slow (most common)". Klikamy na "select disk image" )przy Floppy drive DF0" i wksazujemy gdzie jest gra.

WinUAE QUICKSTART

Wybieramy pozycję Configurations, klikamy "save as..." i zapisujemy konfigurację. Uruchamiamy grę klikając START.

Możemy dostosować wielkość okna i inne parametry wyświetlania gry w zakładce Display, dźwięk w Sound oraz zestaw jakich klawiszy będziemy używać w Game & I/O ports (Keyboard layout A, B, C).

Aby otworzyć wcześniej zapisaną konfigurację, klikamy na Configurations, a potem na "Load from..." i wskazujemy, którą konfigurację chcemy załadować.

* UWAGA *

Ostrzeżenie zastosowanie się do któregoś z cheatów może spowodować utratę całej przyjemnosci przechodzenia wszystkich plansz w normalnym stopniu trudności !

PP Hammerkody

Wersja gry zamieszczonej na tej stronie jest zmodyfikowana, wystarczy przy powyższym ekranie (bardziej spostrzegawczy zauważą, że tam wszystko jest napisane, tylko że po ang;]) nacisnąć następujace klawisze aby mieć:

Co to jest emulacja/emulator?

Nie będę się tutaj za bardzo zagłębiać w temat emulacji (nie jestem przecież żadnym ekspertem ;) ), postaram się to wyjaśnić w sposób krótki i treściwy.
EMULATOR ogólnie - jest to program komputerowy, napisany by umożliwić uruchamianie programów z innych systemów komputerowych, innych konsol. Bardzo obrazowo można bypowiedzieć, że emulator to program, który "udaje" np. inny system operacyjny.
Bardziej szczegółowo - emulatory to rodzaj maszyn wirtualnych (VM), czyli programów, które tworzą środowisko (runtime library) wspomagające inne programy, podczas ich działania. VM kontroluje uruchamiany program i odwołania do systemu operacyjnego czy hardware'u - izoluje go od fizycznego sprzętu. Dzięki tej kontroli jesteśmy niezależni od sprzętu, ponieważ możemy uruchomić np. program Amigowy nie posiadając Amigi. Do maszyn wirtualnych zaliczmy również interpretery i kompilatory, ale tym się nie będziemy zajmować.

Jeżeli chodzi o użytkowanie emulatorów, ich interfejs to możęmy wyróżnić: GUI(Graphic User Interface) czyli typowy program pod Windows przykład - WinUAE-rys. 1, oraz Command Lineczyli wiadomo, obsługiwane przez DOS(niekiedy jest możliwość zainstalowania "nakładki" graficznej i wtedy mamy GUI - przykład DOSbox - rys. 2)

WinUAEDosBOX

www.pphammer.cba.pl 2005-2010 quoiure css xhtml
statystyka